home icon
FunnyGames.com.tr sitesinde buyuk bir Cadılar Bayramı Oyunuları oyunlari kolleksiyonu bulabilirsiniz! Burada en azindan 68 degisik Cadılar Bayramı Oyunuları oyunu sizi bekliyor. Mesela Save The Monsters & Escape Mystery Room gibi. 

FunnyGames’de en iyi çevrimiçi ve ücretsiz Cadılar Bayramı oyunlarının keyfini çıkarın

31 Ekim, Cadılar Bayramı demek! Ürkütücü bir kostüm giyip bir sürü şeker toplamak için şeker ya da şaka oyununa başlama zamanı. Cadılar Bayramı hazırlığı yaparken, eğlenceli bir görünüm sağlamaya çalışacak ve içi boşaltılmış kabaklara korkunç suratlar oyarak Kabak Fenerleri yapacaksınız. Bir an önce başlamak için sabırsızlanıyorsunuz, değil mi? Günler git gide kararırken, eğlenceli Cadılar Bayramı oyunlarımızla Cadılar Bayramı dehşetini hissedebilirsiniz! Cadılar Bayramı hayaletleri ve diğer doğaüstü canavarlarla eğlenceli balon patlatma oyunları oynayın ve yapbozları tamamlayın. Kostüm için yardım mı gerekiyor? En sevdiğiniz film ve dizilerdeki karakterlerin Cadılar Bayramı kostümlerini ve makyajlarını seçerken onlara yardım edebilirsiniz. Cadılar Bayramı tuhaf olaylar zamanıdır, bu yüzden dedektiflik becerilerinizle ilginç olayları gün ışığına çıkarabileceğiniz birçok tuhaf maceralar da var. Karanlık ve korkutucu ortamları keşfetmeye hazır mısınız? Yolda hangi yaratıklarla karşılaşacağınızı bilemezsiniz...

Cadılar Bayramı gelenekleri ve oyunları nereden geliyor?

Cadılar Bayramı daha çok Amerika’da popülerdir. İnsanlar evlerini fenerlerle, sahte örümcek ağlarıyla ve hatta sahte kafataslarıyla süslerler! Yetişkinler, gençler ve çocuklar vampir, cadı, mumya ve benzeri şekillerde giyinirler. Çocuklar elma yakalamaca oynar ve yetişkinler büyük ateşler yakarlar. Peki bu gelenekler nereden geliyor? Cadılar Bayramı aslında üç gün devam eden Azizler Günü’nün arifesidir. Bu ölülerin, şehitlerin ve azizlerin hatırlandığı Hristiyan geleneğinin kendiliğinden mi oluştuğu yoksa Keltlerin Samhain festivali gibi hasat festivallerinden mi doğduğu bilinmemektedir. Günümüzde Cadılar Bayramı etkinlikleri bu ve diğer geleneklerden tuhaf izler taşır. Şekerler ve yemek paylaşımıyla hasat sezonu kutlanır. Ayrıca bu özel gecede, ölüler ve yaşayanlar arasındaki sınırın bulanıklaştığı düşünülür. Bu da ruhların bu tarafa geçebileceği anlamına gelir. İşte bu yüzden büyük ateşler, kostümler ve özel ayinler kötü ruhları uzak tutmak, kaybolan ruhlara yol göstermek ve yaşayanları korumak için gereklidir.

Bilgisayar, tablet ve telefon uyumlu ücretsiz oyunlarımızla Cadılar Bayramını kutlamaya başlayın

Bu yılki Cadılar Bayramı heyecanı için sabırsızlanıyorsanız, bilgisayar ve mobil cihazlarla uyumlu sınırsız Cadılar Bayramı koleksiyonumuzla ısınma turları atabilirsiniz. Oyun kataloğumuza bir göz atın ve çok sayıda ücretsiz Cadılar Bayramı temalı video oyunlarını keşfedin. İyi eğlenceler!

Related categories