home icon
Akıl
FunnyGames.com.tr sitesinde buyuk bir Mahjong Oyunları oyunlari kolleksiyonu bulabilirsiniz! Burada en azindan 67 degisik Mahjong Oyunları oyunu sizi bekliyor. Mesela Mahjong Bağlantısı & Mahjong Simya gibi. 

En İyi Mahjong Oyunlarını Ücretsiz ve Online Olarak Oynayın ve Karo Bulmacalarını Çözün

Mahjong oyuunları, geleneksel Çin Mahjong oyunu karolarının olduğu, bağımlılık yapıcı karo tabanlı oyunlardır. Bu sayfada genel olarak bulabileceğiniz Mahjong oyunları, orijinalinde olan 4 veya 3 kişilik masa oyunları dışında bilgisayara karşı tek başınıza oynama imkanınız olduğu için Mahjong Solitaire veya Shangai Solitaire olarak da isimlendirilir. Bu sayfada toplanmış olan Mahjong oyunlarında, 144 karo, çoğunlukla birden fazla kattan oluşan bir desen dizisi oluşturur. Sizin amacınız eşleşen karoları bulup onları masadan temizlemek.

Mahjong Solitaire Karo Oyunları Nasıl Oynanır

Masadaki desen dizisine dikkatlice bakın. Çoğu karonun semboller ve Çince harfler taşıdığını göreceksiniz. Karolar üçe ayrılır: basit karolar, onur karoları ve bonus karolar. Basit karolar 1'den 9'a kadar numaralandırılmıştır ve bunlar üç gruba ayrılır: noktalar, bambular ve de harfler. Onur karolarının numaralı bir sıralaması yoktur. Bonus karoları dört farklı çiçek ve mevsimden oluşur.

Oyunun başlangıcında birçok karo çifti gözünüze çarpsa da, sadece uzun kenarlardan birindeki serbest dörtgen karoları seçebilirsiniz. Buna ek olarak, diğer karolar tarafından tamamen ya da kısmen üstü örtülü olan karoları seçemezsiniz. Karo katlarını, seçebileceğiniz karo çiftlerini kullanarak temizleyin. Eşleşen her grup masadan temizlenir. Bazı mahjong oyunları size ipucu verebilir ve takıldığınız noktalarda taşları karıştırmanıza izin verebilir, ama bazı durumlarda elinizde yapabileceğiniz hamlenizin kalmaması oyunu kaybetmeniz anlamına gelir. Önceden plan yapıp eşleşen çiftleri bulmak için yeteneğiniz var mı? Harika 2D ve 3D mahjong oyunlarımızı oynarken iyi şanslar! Klasik Mahjong Solitaire gibi temalı karoların olduğu ücretsiz online oyunlarımızdan seçiminizi yapın!

Related categories