home icon
Spor
FunnyGames.com.tr sitesinde buyuk bir Futbol Oyunları oyunlari kolleksiyonu bulabilirsiniz! Burada en azindan 63 degisik Futbol Oyunları oyunu sizi bekliyor. Mesela Super Soccer Star 2 & Sports Heads Football Championship gibi. 

En iyi Online futbol oyunları burada! Futbol şüphesiz ki dünyanın en popüler sporu. Pek çok kişi hayatının bir döneminde profesyonel futbolcu olmayı aklından geçirmiştir. Bunun sebebi sadece sevdiğiniz sporu yaparken para kazanmanız değil, futbolcuların hayal edemeyeceğiniz kadar yüksek paralar kazanmaları ve dünya çapında bir üne sahip olmalarıdır! Dünyanın her yerinde televizyon kanallarının en çok reyting alanlar listesinde futbol maçları hep en üsttedir. FIFA'nın son verilerine göre ise dünya üzerinde 240 milyona yakın insan düzenli olarak futbol oynuyor. Kurallar ülkelere ve bölgelere göre değişse de futbolun geçmişten günümüze erkeklerin ve kadınların yoğun ilgi odağı olduğu bir gerçektir.
Futbol, 11 futbolcudan oluşan iki takımın dikdörtgen biçimindeki çim ya da suni çim sahalarda mücadele ettiği bir oyundur. 45'er dakikalık iki yarıdan oluşan maç süresince iki takımın futbolcuları aralarında paslaşarak ve rakip takımın defansını aşarak topu ceza sahasına getirmeye çalışır. Kaleciyi geçip ağlarla buluşan top gol olarak sayılır ve takımın hanesine 1 puan yazılır. Ceza sahasında topa vurmaya hazırlanan futbolcuya savunmadan yapılan faul penaltı ile sonuçlanır. Farklı organizasyonlarda futbol maçları daha küçük sahalarda 7 kişilik ya da 5 kişilik takımlarla da oynanabilir. Şimdi bu kategoride en çok sevdiğiniz ve bedava oynadığınız Online futbol oyunlarını sizin için bir araya getirdik. Futbol Şampiyonları oyunları, Penaltı Atış oyunları, Şut Atma oyunları, Langırt oyunları ve çok daha fazlası sizi bekliyor!

Related categories