home icon
Araba
FunnyGames.com.tr sitesinde buyuk bir Yarış Oyunları oyunlari kolleksiyonu bulabilirsiniz! Burada en azindan 176 degisik Yarış Oyunları oyunu sizi bekliyor. Mesela Rally Racer & Happy Wheels gibi. 

Muhteşem Online Yarış Oyunları

Yarış Oyunları kategorisinde sizin için hazırladığımız oyunlarla en heyecanlı rallilerde ve motor yarışlarında mücadele etmeye ne dersiniz? Çılgın Kart yarışlarından, zamana karşılara, ölüme meydan okuyan gösteri yarışlarından Formula 1'e bizde hepsi var. FunnyGames tarafından sizin için özenle oluşturulan bu kategoride aynı zamanda zorlu yetenek, motosiklet, büyük kamyon - canavar araba, hız botu, BMX ve at yarışlarının heyecanını da yaşayabilirsiniz. Bütün bu çeşitli ve eğlenceli alt kategorilerine rağmen oyuncular FunnyGames sitesinde en çok NASCAR Rallisi'nden gece drag yarışlarına, Grand Prix'den F1'e enfes örneklerinin yer aldığı araba yarışı oyunlarına ilgi gösteriyor! Siz de bir an önce favorilerinizi seçin!

Yarış Oyunu çeşitleri

Arabanın icadından bugüne insanlar pek çok araba yarışı düzenlemiştir. Arabanın icat edildiği dönemdeki yarışlar finiş çizgisine rakiplerden önce gitmekten daha çok yeni üretilen arabaların ne kadar iyi, hızlı ve güvenli olduğunu insanlara göstermek amacındaydı. Yarışlarda öncelik arabaların kapasitesini test etmek ve neler yapabildiğini kanıtlamaktı. Hatta o zamanlar üretilen arabalar bugünkü bildiğimiz görüntüden uzak, daha çok motorlu vagonlara benziyordu. Zamanla araba kullanmak güvenilir bir taşıma yöntemi olarak algılanmanın dışına çıkınca üreticiler gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya ve ürettikleri arabaların sınırlarını zorlamaya başladı. 1930’lardan sonra araba üreticileri yarışlar için özel arabalar üretmeye başladı. O zamandan beri yarış oyunları kendi alt kategorilerine ayrılarak siz yarışseverlere sunulmaya devam ediyor. Şimdi kategoriye girin ve oynamaktan en çok heyecan duyacağınız yarış oyununu seçin!

Related categories