Etiketler

Zombi oyunlar

Sıralanış şeklip 

Zombi oyunlar

FunnyGames.com.tr sitesinde buyuk bir Zombi Oyunları oyunlari kolleksiyonu bulabilirsiniz! Burada en azindan 182 degisik Zombi Oyunları oyunu sizi bekliyor. Mesela Earn To Die 2012: Part 2 & Creep Craft gibi. 

Zombi hikayeleri Afrika ve Karayip halk öykülerinden üretilmişir. Geleneksel zombi efsanelerine göre kötü bir büyücü tarafından kara büyü ile yaratılmış olan zombiler, ölümden dönen esirler olarak bilinirler. Büyücüler tarafından çalıştırılan zombiler, kendi istekleriyle ya da kendi kontrolleriyle hareket edemezler. Bu kötü büyücünün büyüsüne güçlü voodoo rahipleri ve rahibeleri tarafından karşı konulur. Böylece ruhlar ve yaşayanlar alemi arasında denge sağlanmış olur.

Birçok zombi oyunu bu zombi öykülerinin modern adaptasyonları olarak ortaya çıkmıştır. Zombiler, kötü giden bir bilimsel deney sonucunda ölümcül bir virüs sayesinde ortaya çıkmışlardır. Zombiler, özellikle George A. Romero'nun siyah beyaz sinema filmi Ölülerin Gecesi ile batı dünyasında tanındı. Radyoaktif maddelerin etkisi sayesinde zombiler, insan etine açlık çekiyorlardı. Bu sinema filminde kafadan vurma efsanesi de ortaya çıkmıştır. Zombileri yalnızca kafalarına ateş ederek etkisiz hale getirebilirsiniz. Zombi oyunları genelde kıyamet sonrası bir dünyada geçer, çünkü zombiler, insanlığın sonu, tüketim toplumu ve benzerlikler hakkındaki kültürel korkuları temsil eder. Geleneksel zombiler daha çok ruhsuz, korkutucu insanlara benzerken, modern zombiler daha kanlıdır, daha vahşi yaralara ve her yerinden sarkan uzuvlara sahip görünür ve insanları canlı canlı yerler.

Zombi Oyunları en popüler oyun türlerinden biridir. Bu oyunlarda genelde bir zombi saldırısına uğramış olursunuz ve bütün silahları kullanarak onları öldürmeniz gerekir. Zombiler öldükten sonra canlandıkları için onları öldürmek pek kolay olmaz. Bacağı kopsa bile sizi yakalamak için peşinizden gelir ve beyninizi yemeye çalışırlar. Onları okla, yaylı tüfekle ya da kurşunla başlarından vurmalı ya da arabanızla üzerlerinden geçmelisiniz. FunnyGames'in sizin için bir araya getirdiği bu aksiyon dolu Zombi oyunlarında acımasız zombilerce istila edilen bölgeden kaçmayı başarabilecek misiniz? En iyi Online zombi oyunlarını bedava oynayın!

Etiketler

Geri Bildirim Gönder